top of page

Булінг у школі: допомога дитині впоратися з постійним цькуванням

   Дитина, яка стала жертвою чи свідком цькування, може розказати про це батькам (особам, які їх замінюють), педагогам, шкільному психологу та директору школи. Крім того, всі особи, які стали жертвами чи свідками булінгу, можуть звернутися:

  • на гарячу лінію ГО «Ла Страда – Україна» (за номером 0 800 500 225 – для стаціонарного телефону,
    116 111 – для мобільного);

  • до Центру соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді; 

  • до Національної поліції України (за номером 102);

  • на гарячу лінію Центру надання безоплатної правової допомоги (за номером 0 800 213 103 – цілодобово та безкоштовно в межах України).

телефони.jpg
2.jpg
ni.jpg
кібербулінг.jpg

П’ять корисних правил протидії кібербулінгу, з якими потрібно познайомити дітей

 

Не поспішай

Не поспішай, не виплескуй свій негатив у кіберпростір. Перед тим, як писати і відправляти повідомлення, потрібно заспокоїтись, притишити роздратування, злість, образу, гнів. Емоції – погані порадники, вони минають, а написане і відправлене в Інтернет продовжує нести і помножувати негатив уже без Вашої волі і контролю.

Будуй свою репутацію

Будуй власну онлайн-репутацію, не провокуйся ілюзією анонімності. Інтернет – це особливе середовище із своїми правилами поведінки - «нетикетом» (новоутворення від англ. net –мережа і «етикет»).

Поважай факти

Зберігати підтвердження факту нападів. Якщо тебе неприємно вразило якесь повідомлення чи картинка на сайті (фото, відео, будь що), правильна реакція – вимкнути екран (щоб зупинити негативний вплив, але не комп’ютер!) і негайно звернутись до батьків за порадою.

Ігноруй з розумом

Часто можна почути думки,наприклад, «найефективніша боротьба з тролінгом – ігнор», «не годуйте тролів, вони харчуються вашими емоціями». Це доречна позиція, проте її не можна і переоцінювати. Найкраще зберігати продуманий баланс, розуміючи діапазон ефективності і доречні межі кожного із способів реагування на проблему. Що ігнорувати? Доречно ігнорувати поодинокий негатив. Одноразові образливі повідомлення найкраще ігнорувати, часто в результаті цього кібербулінг на початковій стадії і зупиняється.

Можливе тимчасове блокування

Програми, що забезпечують миттєвий обмін повідомленнями, мають можливість тимчасового відключення, можна заблокувати отримання повідомлень з певних адрес, навіть змінити телефонний номер. Пауза в спілкуванні руйнує взаємопідсилювані автоматизми кібербулінгу, особливо якщо він мотивований втечею булерів від нудьги і не супроводжується булінгом у реальному житті.

МІЙ СВІТ БЕЗ НАСИЛЛЯ

1. Пам’ятайте, що насильство над вами, здійснене вашими батьками та іншими людьми не є нормою життя.

2. Насилля – неприпустима річ у стосунках людей.

3. У сім’ї ви маєте право на те, щоб до вас ставилися з повагою, не ображали.

4. Ви маєте право на захист, якщо навіть найрідніші люди принижують вашу гідність.

5. Поділіться своїми проблемами з учителем, класним керівником, педагогом, психологом, соціальним педагогом, зверніться до поліції.

6. Не вірте у погрози з боку кривдників.

7. Ви маєте право висловлювати і відстоювати свою думку. Чітко і однозначно висловлюйте осуд щодо насильницької поведінки взагалі.

8. Знайте, коли вас принижують, примушують до чогось, використовують в спілкуванні з вами лайливі слова – це насильство.

9. Не вважайте, що ви заслужили на таке ставлення з боку дорослих. Ніхто, в тому числі ваші батьки, рідні, не мають права принижувати вас, поводитися жорстоко стосовно вас – це карається законом.

10. Навчіться розрізняти поняття «добро» і «зло». Все, що принижує людську гідність – є зло, все, що звеличує гідність людини – добро.

Перелік

організацій та установ, служб підтримки постраждалих осіб, до яких слід звернутися у випадку домашнього насильства

м. Кременчук

До територіального органу поліції (чергова частина (098) 189-99-44) або за телефоном 102.

Заступник начальника кримінальної поліції міста Кременчук (0536) 76-73-03.

До служби у справах дітей (067) 531-86-02, (0536) 6-21-46, 6-00-26.

До управління сім’ї, дітей та молоді (098) 839-11-61, (0536) 73-12-83.

До громадських організацій, які надають допомогу постраждалим від насильства.

До шкільного психолога, соціального педагога, класного керівника.

До близької людини, якій довіряєш.

На телефони гарячих ліній:

- національна дитяча «гаряча лінія» Центру «Ла Страда-Україна» 0-800-500-333;

- національна «гаряча лінія» з протидії домашньому насильству (консультації юриста, психолога, соціального педагога) 116-123, 0-800-500-225 та 116-111;

- омбудсмен з прав дитини в Україні (044) 255-64-50;

- безкоштовна правова допомога 0-800-213-103.

Всі дзвінки на лінію безкоштовні як зі стаціонарних телефонів так і з мобільних на всій території України.

Як уникнути насильства?

* Уникайте спілкування з малознайомими й незнайомими людьми.

* У разі, коли навіть знайома людина пропонує вам щось «недобре», «таємниче», «заборонене» - відмовтесь!

* Пам'ятайте! Ніхто не має права вас до чогось насильно примушувати!

* У разі небезпеки – виказуйте активний супротив - кричіть, бороніться, кусайтеся, бийтеся.

* Активні дії злякають нападника!

 

З 25 листопада по 10 грудня в Україні проходить акція «16 днів проти насилля». Початок акції припадає на 25 листопада – Міжнародний день ООН проти насилля до жінок, кінець акції 10 грудня – Міжнародний день Прав людини. В усьому світі така акція проводиться з 1991 року, в Україні – з 2000 року. Всесвітня організація охорони здоров’я визначає насильство як глобальну загрозу здоров’ю.

Згідно із соціологічними дослідженнями, проведеними в різних країнах світу, фізичного чи психологічного насильства зазнає кожна четверта жінка та кожен десятий чоловік.

На жаль, багато дій можна назвати насильницькими. Не всі про це знають. Можливо, саме тому багато підлітків зазнають насильства, не усвідомлюючи цього.

bottom of page